Aykut Aydın
Aykut Aydın
Backlink Danışmanı Seo Optimizasyonu Web Tasarım Tanıtım Yazısı
Aykut Aydın

Blog

İkinci El Eşya Satışı Yaparak Para Kazanma

İkinci El Eşya Satışı Yaparak Para Kazanma

İkinci el eşya satışı yaparak para kazanma konusunda arayış içerisinde iseniz hoş geldiniz. Kolay para kazanmak için alternatif birçok iş seçenek mevcut. Halihazırda mevcut bir işiniz var ancak yeterli olmadığı için ek gelir elde etmek istiyorsunuz. Ya da meslek sahibi değilsiniz ve artık maddi kazanç sağlamanın yollarını arıyor olabilirsiniz. Bunun en ucuz ve kolay yolu ikinci el eşya alıp satmak. Ayrıca bu seçenek; başlamak için tonlarca sermayeye ve yıllarca süren deneyimlere ihtiyaç duymadan yapılacak en kolay para kazanma yöntemidir.  Bugün gelişen teknoloji ile dünyanın her yanındaki insanların birbirleri ile etkileşimin kolaylaşması para kazanma yollarını arttırmıştır. Sırf bunun için kurulan çeşitli platformlarda bu işi hem kazançlı hem güvenli hale getirmektedir.

İkinci El Eşya Satışı Yaparak Para Kazanma

İkinci el eşya alıp satmak ile birlikte birçok kişi ciddi gelir elde etmektedir. Hem basit hem akıllıca hamlelerle ayda binlerce lira kazanan kişiler mevcut. Henüz bu yola girmemiş kişiler için ilk etapta zor ve karmaşık gibi görünse de aslında uygulanabilecek birkaç yöntemle kolay para kazanmak hayal değil.

İkinci Eşya Alıp Satmak

Artık değişen devir para kazanma yollarını da etkilemiş ve birçok basit seçenek doğurmuştur. Bunlardan biri olan ikinci el eşya satışı yaparak para kazanmak yalnızca birkaç adımla kolay ve garantidir.

1)Ne satacağınıza karar verin: Önünüzde duran bir sürü seçeneğin büyüsüne kapılıp “elime geçeni satarım” demek sanıldığının aksine olumsuz bir etkidir.  Nerede satış yaparsanız yapın insanlar sizin tezgahınıza baktığında hemen bir fikir sahibi olmak ister. Profilinizdeki fazla ürünler müşterilerin ne aradığını bulamamasına neden olur. Ayrıca birçok alanla uğraşmak uzmanlaşmanızı da zorlaştırır. Her şeyle ilgilenmeye çalışırsanız günün sonunda elinizde hiçbir şeyin olmadığını görürsünüz. En azından kendinize 1-2 kategori belirleyin : “Kıyafet, kitap, elektronik vb”

2)Fiyat Belirleyin: Eşyaların değerinin ne kadar olduğunu bilemeden yapacağınız fiyatlandırma iki duruma yol açar. Bir şeyin daha ucuza satılıp kar elde edememeniz ya da çok yüksek fiyat biçildiği için alıcının çıkmaması. Bunun için ikinci el piyasa araştırması yapmak işinizi kolaylaştıracaktır.

3)Nerede Satış Yapacaksınız: İkinci el eşya alıp satmak ile ilgili bir sürü platformlar var: Letgo, Sahibinden.com, Gardrops, Gitti Gidiyor...  Hangisinin sizin için daha kullanışlı olduğunu ve kazançlarınızdan ne kadar komisyon aldığını iyi araştırın.

4)Reklamınızı Yapın: İstediğiniz bir uygulamadan profil açıp ürünlerinizi satışa koyduğunuz halde anında ilgi göremeyebilirsiniz. Bunun için ürünlerinizi insanlara tanıtmanız ve sizin profilinize girmesini sağlamalısınız. Bugün bütün sosyal ağların birbiriyle bağlantılı olması kendi reklamınızı yapmanızı kolaylaştırmakta. İnstagram, Facebook gibi hesaplardan profil açıp ürünlerinizi oradan da tanıtmak hatta satışını gerçekleştirmek geniş bir kitleye ulaşmanızı ve çok geçmeden kolayca para kazanmanızı sağlar.

En İyi İkinci El Eşya Satış Platformları

Bilinen en iyi ikinci el eşya satış platformları şu şekildedir. Letgo, sahibinden.com, gittigidiyor, gardrops gibi farklı aracılar sayesinde satış gerçekleştirebilirsiniz. Fakat satmak istediğiniz ürünü kargoya vermek ile uğraşmak istemiyorsanız Letgo uygulamasını tercih edebilirsiniz.

 

Yorum Ekle