Aykut Aydın
Aykut Aydın
Backlink Danışmanı Seo Optimizasyonu Web Tasarım Tanıtım Yazısı
Aykut Aydın

Blog

En İyi Not Defteri Uygulamaları

En İyi Not Defteri Uygulamaları

En iyi not defteri uygulamaları konusunda arayış içerisinde iseniz ohş geldiniz. Bu uygulamaları tablet ya da akıllı telefonlarınızda kullanabilirsiniz. Her işinin düzenli olmasını isteyenlerin akıllı telefon ve tabletlerinde yer verebilecekleri en iyi not defteri uygulamaları listemizdeki dijital not defterleri, farklı özellikleriyle hayatı kolaylaştırıyor.

Günümüzde artık not tutmak için bir kalem ya da bir defterden ziyade akıllı telefonlara, tabletlere indirilebilen uygulamalar tercih edilebiliyor. Böylelikle çalışma esnasında, otobüste, metroba, tramvayda kısacası her an her yerde hızlı bir şekilde not alınabiliyor. Örneğin bir market alışveriş listesi, yapılacaklar listesi, ileriye yönelik planlar ve daha çok şeyin notunu bu sayede tutmak mümkün...

En İyi Not Defteri Uygulamaları

Bir yandan yapılacakların listesini düzenli bir şekilde hazırlayabilir, yaptığınız işlere tik işareti koyarak karmaşıklığı engelleyebilir ve hatta alarm gibi farklı özellikleri de kullanarak, unutma derdine son verebilirsiniz.

Milanote

Görsellerle not almanın farklı güzelliklerini kullanıcısına sunan Milanote, oldukça eğlenceli bir not alma uygulamasıdır. Özellikle tasarım işleriyle uğraşanların tercihleri arasında yer alan Milanote’yi şimdilik web sitesi üzerinden kullanabilir olsanız da, uygulamanın hazırlık aşamasında olduğunun müjdesini vermek için listemize dâhil ettik.

Boostnote x Open Source

100’ün üzerinde kodlama dilini destekleyen yapısıyla harika bir uygulama olan Boostnote, online ve çevrimdışı iken not almanızı sağlıyor. Çevrimdışı olarak not aldığınızda ise, internete erişim sağladıktan sonra cihazlarınızla senkronize özelliği sayesinde her yerden kullanım imkânı sunuyor.

Google Keep

Google gibi bir dünya devinin uygulamalar arasında ürünü olup da yer vermemek, Google kalitesine haksızlık olurdu. En iyi not tutma uygulamaları arasındaki Google Keep, İOS ve Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz uygulamalardan biridir.

Notlarınızı listeler halinde oluşturmanız ve renklendirmenizi sağlayan farklı özellikleriyle, tercihinizi Google kalitesinden yana yapabilirsiniz.

Bear

Muhteşem bir not alma uygulaması olmasına rağmen, maalesef ki sadece Apple cihazlarında kullanılabiliyor. Tema değişikli yaparak bir hayli kişiselleştirebileceğiniz uygulama, notlarınıza görseller ekleme ve link çıkışları verebilme gibi birçok özelliğe sahip. Tabii, alarm özelliğini de unutmamak gerek.

Toodledo

Tüm cihazlarda kullanabileceğiniz en iyi not defteri uygulamaları arasındaki Toodledo, yine birçok kişiselleştirilebilir özellik sunuyor. Uzun uzadıya notlar alabileceğiniz uygulama, notlarınıza link, görsel, alarm, renk gibi neredeyse istediğiniz her şeyi ekleyebilmenize imkân tanıyor.

Wunderlist

Uygulamanın en önemli özelliklerinden biri, senkronize ederek tüm cihazlarınızdan erişim sağlayabilmenizdir. Bu sayede cep telefonunuzdan olduğu gibi, notlarınıza bilgisayarınızdan da ulaşabilirsiniz.

Harika hatırlatıcı özellikleriyle öne çıkan Wunderlist, 10’dan fazla tema seçeneğini de kullanıcılarına sunmaktadır.

Evernote

Son olarak en iyi not defteri uygulamaları listemizde, Evernote’a yer veriyoruz. Yüzlerce farklı seçenekle karşımıza çıkan uygulama, sesli not kaydetme, internetteki içerikleri yakalayabilme, alarm gibi gelişmiş ve kimi de klasikleşmiş özelliklere sahiptir.

Saymış olduğum bu uygulamalar, genel olarak en çok bilinen ve en çok tercih edilen not defteri uygulamaları arasında yer almaktadır. Not defteri uygulamalarının ana amacı genel olarak not tutmak olduğu için boyutları çok da yüksek değildir. Bu sebepten dolayı bu uygulamaların geneli internet paketi dostudur. 

Yorum Ekle