Aykut Aydın
Aykut Aydın
Backlink Danışmanı Seo Optimizasyonu Web Tasarım Tanıtım Yazısı
Aykut Aydın

Blog

Dofollow ve Nofollow Backlink Nasıl Verilir?

Dofollow ve Nofollow Backlink Nasıl Verilir?

Dofollow ve nofollow backlink nasıl verilir? SEO çalışması yapmak için kaliteli backlink alımı son derece önemlidir. Kişilerin emekle ve özenle oluşturduğu web sitelerini üst sıralara çıkarmak için SEO çalışması yapılmaktadır. İçerikleri oluşturmak için semantik şekilde yazılması gerekir. Okuyucu odaklı, soruları cevaplayan içeriklerin oluşması için de ekstra emek gerekmektedir. Bu yüzden hem iç SEO hem de dış SEO yapılması gerekir. İç SEO içerikleri ve sitenin kendi içindeki bağlantılı link çalışmalarıdır.

 Web sitelerinde ne kadar fazla içerik olursa o kadar otoriter ve güvenilir olma özelliği kazanılmaktadır. Sadece içeriklerin çeşitliliği değil farklı sitelerden link alınma işlemi de yapılması gerekir. Farklı sitelerden, bloglardan ya da forumlardan link alma işlemine backlink çalışması denilmektedir. Backlink çalışmaları ise farklı türlere ayrılmaktadır. En çok bilinen ve kullanılan ise dofollow ve nofollow backlink çalışmalarıdır. Dofollow link nedir? Güvenilir ve kaliteli sitelerden alınan a href dofollow linkler yönlendirilen sitenin güvenilirliğini artıracak referans verme işlemidir. Nofollow link nedir? Farklı sitelerde a href rel=nofollow şeklinde verilen yönlendirilen sitenin adının geçmesini sağlayan ancak referans olmayan link çeşididir.

Dofollow ve Nofollow Backlink Nasıl Yapılır?

Backlink çalışmaları zaman ve emek isteyen bir sistemdir. Aynı zamanda backlinkler atıldıktan sonra etki etmesi için belli bir süre beklemek gerekir. Hızlı bir şekilde sitenin üst sıralara çıkması için backlink paketleri satın alabilir. Farklı kaliteli forum, sosyal medya ya da site kaynaklarından hızlı ve etkili bir şekilde link atılarak SEO çalışması yapılmaktadır. Kişi kendi kaliteli backlink kaynağı bulursa kendi de link atabilir. Dofollow link nasıl atılır? 

Kişi kendi doğal bir şekilde link çalışması yapmak istediğinde doğal link dağılımı olacak şekilde çalışma yapmalıdır.

 

Yorum Ekle