Aykut Aydın
Aykut Aydın
Backlink Danışmanı Seo Optimizasyonu Web Tasarım Tanıtım Yazısı
Aykut Aydın

Blog

İnstagram Üzerinden Para Kazanmanın Yolları

İnstagram Üzerinden Para Kazanmanın Yolları

İnstagram üzerinen para kazanmanın yolları neler? İnstagramdan nasıl para kazanılır? Şeklinde günümüzde çok sayıda kişi arayış içerisinde olmaktadır. Dünya da en çok kullanıcıya sahip ve en fazla kitleye hitap eden bir site olarak İnstagram’da para kazanmak çok kolay ve birçok seçeneği var. Siz içinize sinen, başarılı olabileceğinize inandığınız bir veya birden çok yolu seçebilirsiniz. Hangi yolu seçerseniz seçin başarınız için önemli olan,  sizin istikrarınız, disiplininiz ve insanlara hitap etmenizdir.

İnstagram Üzerinden Para Kazanmanın Yolları

İnstagramda E-Ticaret Yoluyla Ürün Satışı

Birçok kişisel hesaplara ev sahipliği yapan İnstagram, aynı zamanda insanlara çok büyük bir alışveriş imkânı tanıyor. Öncelikle satışını yapmak istediğiniz ürünlere karar verip tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi sanal işletmenize İnstagram’da da bir isim verebilirsiniz ve sonrasında takipçi kazanmanız gerekiyor. Bunun için birden çok yöntem vardır. İmkanınız varsa geniş takipçilere sahip sayfalarla anlaşıp reklamınızı yaptırabilirsiniz veya ünlü, fenomen kişilere ürünlerinizden gönderip, sosyal hesaplarında tanıtımını yapmasını sağlayabilirsiniz.

Kişisel Blog Hesabı Kurma

 Ticaret bana göre değil ben fenomen olup para kazanmak istiyorum diyorsanız kişisel hesap açıp bu hesap üzerinden insanların ilgisini çekecek konularla paylaşımlar yaparak takipçi kazanabilirsiniz. Yaptığınız her ne olursa olsun ilgi çekici olması çok önemli. Örneğin; yemek tarifleri, gezdiğiniz yerlerin fotoğraf veya videoları, kitap önerileri, kaleminize güveniyorsanız ilgi çekecek şeyler yazarak ve daha bunun gibi birçok alandan birinde paylaşımlar da bulunarak geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. Sonrasında yavaş yavaş firmalar sizinle işbirliği yapmak için iletişime geçecektir. Firmalarını reklamlarını yapmanızı ve sponsorluklar teklif edecektir. Bu şekilde maddi kazanç sağlayabilirsiniz.

İnstagramda İşletme Reklamı Yapma

Zaten bir işletmeniz var ve işinizde iyi olmanıza rağmen bilinirliliği ve maddi kazancı az ise işletmeniz için bir İnstagram hesabı açabilirsiniz. Sayfanız da yaptığınız işlerin video ve fotoğraflarını paylaşıp ilgi uyandırmasını sağlayabilirsiniz. Adresinizi ve iletişim bilgilerinizi de eklerseniz insanlar iş yerinize daha kolay ulaşırlar. İşletme hesabınız üzerinden indirimler ve kampanya yapabilirsiniz. Çekilişler yaparak daha fazla takipçiye ulaşıp tanınırlığınızı arttırabilirsiniz. Tanınmış kişilerle işbirlikleri veya reklamlar yapabilirsiniz. Daha çok insana ulaşmanız ve işinizi gösterip reklamınızı yapmanın en iyi yolu budur.

İnstagram üzerinden para kazanmanın yolları neler? Sorusunun bir cevabı da instagramda işletme reklamı yapmaktır. Bunun için kendinize bir web site açarak instagram işletme reklamı yaptığınızı duyurabilirsiniz. Ya da Wmaraci.com, R10.net, bionluk.com gibi platformlara üye olarak hizmet sunabilirsiniz.

İnstagram'da Gönderi Paylaşma

Resim, müzik, el sanatları, oyunculuk, komedyenlik, yazarlık gibi çeşitli yeteneklerden herhangi birine sahipseniz ve kendinize güveniyorsanız İnstagram hesabınızdan bunları paylaşarak ilgi görmesini sağlayabilirsiniz. İlgiyi gördüğünüz de zaten birçok insan sizin yeteneklerinizi paylaşmak, takipçi kazanmak için iyi bir yöntemdir. Bir süre sonra yetenekli olduğunuz alan da uzman ve ünlü kişiler sizinle iletişime geçip sizi yetiştirip çalışmak isteyecektir. Veya tek başınıza da ilerleyebilirsiniz. Örneğin resim yeteneğiniz varsa çizimler yapıp satışını yapabilirsiniz, el işinde iyiyseniz satışını yapabilirsiniz veya sesinize güveniyorsanız bir grup kurabilir ve konserler verebilirsiniz. Bu tamamen sizin nasıl yürümek istediğinize ve yaptığınız planlara bağlıdır.

Aslında instagram üzerinden para kazanmanın çok sayıda yöntemi bağlıdır. Bu yöntemler, yeteneğinize bağlı olarak farklılık gösterebilir. Örneğin içerik üreten bir Youtube kanalınız vardır. Bir instagram hesabı açarsınız. Ve hesabınıza Youtube kanalınız aracılığıyla takipçi kazandırabilirsiniz. Çok sayıda takipçi kitlesine ulaşmanızın ardından zaten büyük firmalar sizi bulacaktır. Ve gönderi ya da hikaye başına reklamlar teklif edecektir. Örneğin hikayenizde reklamımızı yapmanız durumunda size 500tl verebiliriz. Gibi...

Eğer hizmet satışı yapıyorsanız da kesinlikle bir instagram hesabı açmanızı tavsiye ederiz. Örneğin bir halı yıkama işi yapıyorsunuz. Ya da nakliyat şirketiniz var. Hizmetlerinizi profilinizde paylaşırsanız eğer daha fazla müşteri kitlesine ulaşabilirsiniz. Bu da sizlere daha fazla kazandırabilir. Mesela İstanbul'da nakliyat firmanız var. Nakliyat ile ilgili bir hizmet görselini profilinizde #nakliyat #istanbulnakliyat gibi etiketler ile paylaşabilirsiniz. Bu durumda bu etiketleri takip eden kişilerin dikkatini çekebilirsiniz.

 

Yorum Ekle