Aykut Aydın
Aykut Aydın
Backlink Danışmanı Seo Optimizasyonu Web Tasarım Tanıtım Yazısı
Aykut Aydın

Blog

Okey Oyununda Nelere Dikkat Edilmeli?

Okey Oyununda Nelere Dikkat Edilmeli?

Okey oyununda nelere dikkat edilmeli? Okey oyununu evde ya da kahvelerde oynamak istediğinizde 2,3 kişi veya 4 kişi ile rahatlıkla oynayabilirsiniz. Normal okey kurallarına göre okey oyna oyunları maksimum 4 kişi ile oynanabilen oyun olarak geçer. Mobil okey oyna oyunu 3 kişiyle oynayabilir miyiz? Okey oyun odalarında bulunan okey oynamak için hazırlanan online mobil masalarda oyuncu sayısı 4 olana kadar oyun başlatılmaz. Tasarlanan telefondan okey oyna sistemleri buna göre hazırlanmış olup, masaya oyunu oynacak oyuncu sayısı 4 olunca sistem okey oyununu başlatır.

Okey Oyununda Nelere Dikkat Edilmeli?

Mobil üzerinden ücretsiz olarak okey oynamak isteyenler için özel yapılmış bir uygulamaya giriş yaparak oynayabilirsiniz. Okey oynarken hangi konulara ve hangi aşamalarda dikkatli olmanız gerektiğini bilmelisiniz.

  • Okeydeki taş dağıtımından sonra gösterge taşı olup olmadığının kontrol edilmesi,
  • Okey taşının eksik olup olmadığını kontrol etmek için,
  • Okey taşların renk gruplarına göre sınıflandırılması,
  • Gösterge varsa yerden taş çekmeden gösterge yapmalısınız,
  • Oyunda diğer oyuncular tarafından atılan tüm taşlar takip edilmelidir.

Okey oyununda bu konulara dikkat ettiğinizde oyunu kazanma olasılığınız daha yüksek olacak. Göstergenin ve okey taşlarının kontrolü, oyunu kazanmanızı ve daha yüksek bir puan almanızı sağlayacaktır.

Okey oyunlarında başlangıçta zar atılarak kimin taş dağıtıcı olacağını ve sırayı belirler. Taşlar dağıtılırken gösterge taşı yere açılır ve açılan taşın bir üst sayısı okey olarak belirlenir. Mobil Okey Oyna sistemlerinde oyun başladığında ortadaki kapalı taşlardan seçildiğinde taş otomatik olarak açılacak ve ıstakaya yerleştirilecektir. Canlı Okey Oyna uygulamalarında el bittiğinde çıkacak olan devam butonu seçilince taşlar karıştırılıp tekrardan yeni okey oyna bölümü başlayacaktır.

Okey Oyununda Gösterge Taşının Önemi

Okey oyunlarında en önemli taş okey taşıdır. Okey taşını belirleyen taş ise gösterge taşı olarak geçer. Taş dağılımı sonrası verilen 14 taş arasında gösterge taşına sahip olan oyuncu, oyunda bir puan kazanır. Oyunda başka alternatifler açılsa bile göstergeyi yapan oyuncu o elde 2 puan değil 1 puan kaybeder. Gösterge taşı hem oyun hem de çift açmak için büyük önem taşımaktadır. Mobil Okey Oyna web sitesine giriş yaptıktan sonra günün her saatinde online okey oyna zevkini yaşayacaksınız. Mobil uygulama ve site tarafından okey oyna ihtiyacınızı karşılayarak pandemi süresinde vakit geçirebileceksiniz.

Yorum Ekle