Aykut Aydın
Aykut Aydın
Backlink Danışmanı Seo Optimizasyonu Web Tasarım Tanıtım Yazısı
Aykut Aydın

Blog

2021 Yılı Yoklama Kaçağı Cezası

2021 Yılı Yoklama Kaçağı Cezası

2021 yılı yoklama kaçağı cezası ne kadar? Askerlik, belirli bir yaşa ulaşmış gerekli koşulları sağlayan erkekler tarafından yapılması zorunlu, vatani bir görevdir. Askere gitmeyi ertelemek isteyen kişiler genel olarak askerlik tecil işlemleri konusunda arayış içerisinde olmaktadır. Bazı kişiler ise yoklama kaçağı durumuna düşmektedir.

2021 Yılı Yoklama Kaçağı Cezası

Yoklama kaçağı olanların ise kesin olarak askerliği ertelenmeyecektir. Yoklama kaçağı olan 4 ay gibi bir süre içerisinde, kendisi gider teslim olursa, 296 TL ödeyecektir. Diğer yandan yakalandı ise 1.187 TL olarak ceza ödemesi durumu vardır. Bir yıl süreyle olan yoklama kaçakları ise toplamda 890 TL ceza ödeyeceklerdir.

Yoklama kaçağının tecil hakkı varsa, para cezasını ödedikten sonra tecil hakkını kullanabilir. Yoklama kaçağı Üniversite sınavlarına girse bile, üniversiteye gitmesi çok zor ve sıkıntılı olur.

-Sağlık sorunları olanlar ise, muayene ve heyet raporu ile kesinleşir. Şayet geçici süreliğine hasta oldu ise askerliği sadece 1 yıl tecil olur. Hastalık sürecek olur ise yine hastane sağlık heyetince incelenerek, tecil durumu da uzatılır. Tamamen kalıcı hastalıklar çekenlerde durum çürük raporu verilerek, askerlikten muaf tutulur.

Askerlik İle İlgili Bilgiler

Askeri personellere yönelik bilgilendirmeler, bedelli askerlik ile ilgili açıklamalar, e-devlet askerlik işlemleri ve dahasına ulaşmak ister misiniz? Askerlik ile ilgili çok sayıda bilgiye ulaşmak günümüzde son derece kolay. Bilgilere ulaşabileceğiniz sitelerden bir tanesi şu şekildedir.

https://askerlikbilgi.com/

Yorum Ekle