Aykut Aydın
Aykut Aydın
Backlink Danışmanı Seo Optimizasyonu Web Tasarım Tanıtım Yazısı
Aykut Aydın

Blog

Filtre Kahvenin Diğer Kahvelerden Farkı Nedir?

Filtre Kahvenin Diğer Kahvelerden Farkı Nedir?

Filtre kahvenin diğer kahvelerden farkı nedir? Diğer kahvelerden farklı olarak demleme yöntemi ile elde edilen filtre kahve, taze şekilde öğütülen kahve çekirdeklerinin sıcak su ile yavaş yavaş demlenmesi sayesinde elde edilir. French press kullanarak hazırlayabileceğiniz filtre kahveyi, filtre kahve makinesi kullanarak da kolaylıkla hazırlayıp tüketebilirsiniz. Makinenin içerisine yerleştireceğiniz filtre sayesinde kahvenizin posasını ayırıp yoğun ve zengin aromalı kahvenize kavuşabilirsiniz. Kavrulan kahve çekirdeklerinin çeşitli doğal aromalarla tatlandırılması sonucunda da aromalı filtre kahveler elde edilir ve farklı damak zevklerinin beğenisine sunulur. Kahvenin bu kadar sevilmesi ve oldukça sık tüketilmesi ile birlikte gün içerisinde fazla kafein kullanımının önüne geçebilmek için kafeinsiz kahve çeşitleri de bulunmaktadır.

Kahve Tüketiminin Sağlığa Yararları

Yetişkin bireylerde günde 3 ila 4 fincan kahve tüketilebilmektedir. Yani yetişkinler için gün içerisindeki kafein alımı 400 mg’ı geçmemelidir. Bu sınır aşılmadığı sürece kahvenin oldukça fazla yararı bulunmaktadır. Bu yararlar:

  • Hastalıklara karşı koruma, yani Parkinson, tip-2 diyabet ve Alzheimer gibi sinir sistemi hastalıkları ve siroz gibi karaciğer ile ilgili hastalıklara karşı koruyucu rol oynamak,
  • Enerjiklik sağlamak, içerisinde bulunan kafein sayesinde norepinefrin ve dopamin salgısını arttırarak kişinin daha aktif ve enerjik olmasını sağlamak,
  • Depresyona karşı koruma, yapılan pek çok araştırmada kahve tüketiminin depresyona karşı koruma sağlandığı belirlenmiştir.
  • Hücreleri genç tutmak, antioksidanlar sayesinde hücrelerinizin genç kalmasını sağlamak olarak sıralanabilir.

Kahve ekipmanları ve farklı türdeki kahveler için Coffeeproject.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Ekle