Aykut Aydın
Aykut Aydın
Backlink Danışmanı Seo Optimizasyonu Web Tasarım Tanıtım Yazısı
Aykut Aydın

Blog

İstanbul Yeni Yaşam Alanı Galataport

İstanbul Yeni Yaşam Alanı Galataport

İstanbul yeni yaşam alanı Galataport ile tanıştınız mı? 2004 yılında açılan İstanbul Modern Müzesi, İstanbul’un hak ettiği modern sanat müzesine kavuşmasını sağlamıştır. Yıllar içinde sayısız sergiye ev sahipliği yapan İstanbul Modern milyonlarca kişiyi ağırlamış ve ülkemizin kültür-sanat dünyasının en önemli duraklarından biri haline gelmiştir.

Galataport İstanbul bünyesinde, liman, iş yerleri, alışveriş merkezleri, restoran ve kafelerin yanı sıra İstanbul Modern’in yeni binasını da barındıracaktır.

Yine projenin içinde bulunan kruvaziyer liman ile de İstanbul’a turist çekilmesi planlanmaktadır. Dünyada ilk kez uygulanacak bir proje olan bu kurvaziyer liman projesi yepyeni teknolojiler ile donatılacak ve şu anki halinin tam 4 katı kapasitesine ulaşacaktır.

Dünyanın En Özel Şehirlerinden Biri İstanbul

İstanbul tarihi ile bambaşka bir deneyim vaat etmektedir.  İstanbul’un en özel yerlerinden biri olan ve Mimar Sinan Üniversitesi Fındıklı kampüsü ile Karaköy Rıhtımı arasında yer alan Galataport İstanbul projesinin dünya çapında bir proje olması hedeflenmektedir.

Galataport nedir sorusuna verilecek en güzel cevap “şu anda âtıl olan İstanbul’un en eşsiz sahil şeridinin gün yüzüne çıkacağı ve tekrar halk ile buluşacağı projedir” şeklinde cevaplamak mümkündür. Bu projede yapılacak olan binaların arasından sahile doğru bir kordon oluşturulacaktır. Galataport İstanbul Projesi ile İstanbul’un en güzel ve en değerli bölgelerinden biri şehre geri kazandırılmış olacaktır. Bu anlamıyla da proje İstanbul için oldukça özeldir.

Yorum Ekle