Aykut Aydın
Aykut Aydın
Backlink Danışmanı Seo Optimizasyonu Web Tasarım Tanıtım Yazısı
Aykut Aydın

Blog

Teknojen Hava Temizleme Araçlarına Genel Bakış

Teknojen Hava Temizleme Araçlarına Genel Bakış

Teknojen; hijyen alanında çözümler üretip, bu konuda birçok alternatif sunan, gelişmiş teknolojisiyle birlikte ürünleri planlayan ve üreten bir markadır. Hijyende statik ve klasik ürünlerin aksine dinamik, kalıbının dışında ürünlerin gelişiminde ve üretiminde birçok yeniliklere imza atmıştır. Dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde ileri düzey teknolojisiyle ürün çeşitliliğini genişletmeye ve yeni hizmetler sunmaya devam etmektedir. Salgın sürecinde insanların en çok ihtiyaç duyduğu dezenfektan ürünlerine farklı bir boyut kazandıran Teknojen; bulunulan ortamdaki havanın temizliğini ve oksijen kalitesini algılayabilen cihazlar da üretmektedir.

 

Hava Temizleme Aracı Nedir ve Ne İşe Yarar?

Hava temizleme aracı ortamdaki oksijen seviyesini ve kalitesini tespit ederek, havadaki kötü kokuyu, mikrobu temizlemeye yarayan ve temiz hava seviyesinin optimize amaçlı üretilen araçlardır. Birçok alanda kullanımı oldukça kolaydır. Genellikle insan yaşamlarının yoğun olduğu alanların hava kirliliği ve hastalıkların yayılma hızı oldukça yüksektir.

Hava temizleme araçlarının kullanıldığı bu alanlar şöyledir:

 • Geniş veya çekirdek ailelerin yaşadığı evlerde hava temizliğine en büyük ihtiyaç duyduğu yerlerdir.
 • İnsanlar günlerinin çoğunu kapalı ve havasız iş ortamlarında geçirmektedirler.
 • İnsanların sosyalleşebileceği alanlarda; kafe ve restoranlarda hava kirliliğinin yoğun olduğu alanlar arasındadır.
 • İnsanların en yoğun olduğu alanlardan birisi de halka açık alanlardır. Bu alanlar birçok insanın bir arada bulunduğu ve hijyenin minimuma indiği yerlerdir. Bu durumlarda sağlığın tehlikeye atılmaması için hijyene ve sağlık kurallarına dikkat edilmelidir. Gün içinde maruz kalınan mikrop ve bakterilerden arınmak için en ideal tercihlerden birisi de dezenfeksiyon kabini uygulamasıdır. Gün boyu sayısız temas ve maruz kalına sağlıksız yaşam koşullarından kurtulmak için bir dezenfekte olma yönetimidir.

İnsanların yaşamını sürdürdüğü bu alanlarda hava temizliği oldukça önem arz etmektedir. İnsan sağlığının korunması için bulundukları yerlerin temiz hava sirkülasyonunun sürekli sağlanması gerekmektedir.

Bunun için hava temizleme araçlarının bulundurulması ve kullanılması bu alanlar için çok önemlidir. Bununla birlikte her gün birçok yere ve yüzeye temas edilmekte ve sağlığımızı olumsuz etkilemektedir. Sağlığımızı korumanın birçok alternatif yolu bulunmaktadır. Bunlardan birisi de temas edilen yüzeylerin temizliğidir.

Yoğun bulunulan alanlarda yüzeylerin bakteri ve mikroplardan arındırılması için yüzey dezenfektanı kullanılması çok önemlidir. Böylelikle temastan kaçınılamayan yerlerin sterile edilmesi sağlanmaktadır.

 

Hava Temizleme Araçlarına Sağlığa Ne Gibi Faydası Vardır?

Hava temizleme araçlarının hijyen ve sağlığa olan yararları şöyledir;

 • Ortamdaki nem dengesini tespit eder ve olması gereken seviyede tutar.
 • Alerjik hastalıklara karşı ortamdaki havayı temizler
 • Kötü koku ve havasızlığı giderir.
 • Havadaki toz, kir, alerjiye neden olacak birçok partikülleri temizler.
 • Ortamda oluşan zehirli gaz ve dumanı temizler.
 • Evde beslenilen evcil hayvanların atıma neden olabilecek tüy, kıl, koku gibi istenmeyen durumlarda
 • Havadaki oksijeni maksimum düzeyde temizler.
 • Burun tıkanması, nefes almada güçlükleri ortadan kaldırır.
 • Sağlıklı bir uyku sağlar.

Yorum Ekle